RKTL:n viestintäpäällikkö Johanna Torkkel lainaan MTT:hen
Tiedotus, | tiistaina 30.09.2008 - ToimitusMTT:n markkinointi- ja viestintäpäällikön Titta Tapiolan jäädessä virkavapaalle lokakuun alussa MTT:n viestintää ja markkinointia alkaa vetää Johanna Torkkel.
Johanna Torkkel toimii RKTL:n (Riista- ja kalatalouden tutkimuslaitos) viestintäpäällikkönä. Hän jakaa työaikansa puoliksi MTT:n ja RKTL:n kesken.
Järjestely on saanut kipinänsä Luonnonvarat-viestintäyhteistyöstä, jota maa ja metsätalousministeriön hallinnonalan organisaatiot ovat pitkään tehneet. Tavoitteena on jakaa kokemuksia ja asiantuntemusta luonnonvara-alan viestinnässä ja markkinoinnissa.
Valtionhallinnossa suositellaan sektorintutkimuslaitosten yhteistyön tiivistämistä. Yhteistyö markkinointi- ja viestintäpalveluiden alalla on ensimmäinen laajempi aloite MTT:n ja RKTL:n välillä.
Kommentointi
Et ole kirjautunut
Mikali haluat jättää kommentin, sinun tulee kirjautua sisään
Kirjaudu sisäänEIkö sinulla ole tunnusta? Rekisteröidy tästä
Nimi
Otsikko:
Kommentti: