Tallinkin ja Siljan asiakaslehdet Dialogille
Uutiset, Media, | torstaina 22.11.2007 - ToimitusTallink Silja Oy ja A-lehdet konserniin kuuluva Markkinointiviestintä Dialogi ovat solmineet yhteistyösopimuksen Tallinkin ja Silja Linen asiakaslehtien tuottamisesta 1.1.2008 alkaen.
Sopimukseen kuuluvat Tallinkin ja Silja Linen yhteisen Club One -kanta-asiakasohjelman lehdet Suomessa ja Ruotsissa sekä suomalaisille yritysasiakkaille suunnattu Business Merellä -lehti.
Tallink Silja Oy on osa virolaista AS Tallink Gruppia, joka on risteily- ja matkustajaliikenteen markkinajohtaja Suomen, Ruotsin, Viron, Latvian ja Saksan reiteillään ja merkittävä Itämeren rahtiliikennevarustamo. Suomesta liikennöidään Tallink-brändin alla Helsingistä Tallinnaan ja Rostockiin ja Silja Line -brändin alla Helsingistä ja Turusta Maarianhaminan kautta Tukholmaan ja Kapellskäriin.
Kommentointi
Et ole kirjautunut
Mikali haluat jättää kommentin, sinun tulee kirjautua sisään
Kirjaudu sisäänEIkö sinulla ole tunnusta? Rekisteröidy tästä
Nimi
Otsikko:
Kommentti: