Asiakkaina ovat myös Sampo Pankki, Raisio ja Peugeot. Sampo Pankilla on sekä painettu että sähköinen lehti kahdella kielellä, viroksi ja venäjäksi. Peugeotilla on vironkielisessä lehdessä myös yhteenveto venäjäksi. Sokos Hotel Virun uutislehteä julkaistaan sekä viroksi että suomeksi.

Tallinnan yksikkö toteuttaa esimerkiksi paikallisten yhteistyökumppaneiden avulla jokaisessa kolmessa Baltian maassa ilmestyvät Hyundain lehdet.

Tallinnan yksikön vetäjä Peep Ehasalu kertoo, että tähänastinen asiakaspalaute vahvistaa virolaisten arvostavan laadukasta ja lukijakeskeistä asiakaslehteä.

–Asiakaslehti ei ole mainosjulkaisu tai tuotekuvasto, jollaisia maassamme on aikaisemmin usein tehty, hän toteaa.

–Kaikki merkit viittaavat siihen, että journalistisesti toteutettujen asiakaslehtien määrä on nousussa Virossa, liiketoimintajohtaja Hannu Lindell Kynämiehestä kertoo.

Kynämiehellä on Tallinnassa kolme työntekijää, jotka toimivat Yhtyneiden Kuvalehtien Viron tytäryhtiön, Ühinenud Ajakirjad AS:n yhteydessä.