Etusivu » Tiedotus » Nimitysuutinen

Petteri Väänänen siirtyy konsultiksi

tiistaina 17.08.2010 - Tiedotus - Toimitus

Toimittaja Petteri Väänänen on siirtynyt viestintätoimisto AC-Sanafor Oy:n palvelukseen vanhemmaksi asiantuntijaksi.

Väänäsen toimenkuvaan kuuluu mm. mediavalmennus ja -konsultointi. Hän osallistuu myös kriisiviestinnän suunnitteluun ja toteuttamiseen.

Petteri Väänänen on toiminut viimeksi Ylen Pohjoismaiden kirjeenvaihtajana. Lähes kolme vuosikymmentä kestäneen journalistisen uransa aikana hän on toiminut mm. politiikan toimittajana, ruotsinkielisten tv-uutisten päällikkönä ja itsenäisenä mediayrittäjänä.


Petteri Väänäsellä on ollut useita puheohjelmia radiossa ja televisiossa, hän on ohjannut ja tuottanut lukuisia dokumentteja erityisesti oopperan maailmasta. Hän on myös aiemmin toiminut sekä mediavalmentajana, että viestinnän neuvonantajana.

Petteri Väänänen on palkittu Venla-patsaalla ja usealla Telvis-kunniakirjalla.

 

 

Toimitus

Edellinen uutinen Seuraava uutinen
 

Ota kantaa! Lähetä oma kommenttisi!

Otsikko:
Kommentti:
 

Lisää tiedotusuutisia

1 2 3 4 5 6 7